Off Festival w Katowicach

Koncerty, zapowiedzi, fotorelacje, recenzje

OFF Festival to obecnie jeden z najbardziej prestiżowych festiwali muzyki alternatywnej na mapie Europy. Pierwsze cztery edycje tej imprezy miały miejsce w Mysłowicach, a w 2010 r. przeniesiono ją do malowniczej Doliny Trzech Stawów w Katowicach, gdzie od tego czasu odbywa się nieprzerwanie. Na scenie festiwalu co roku występuje czołówka światowych i polskich gwiazd tworzących alternatywne brzmienia.

Jak podkreśla Artur Rojek – pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu, “OFF narodził się z marzeń i pasji dzielenia się muzyką”. To było pierwsze takie wydarzenie w Polsce, które złamało muzyczne schematy, pomieszało gatunki i zelektryzowało wszystkich swoją innowacyjnością. To wszystko szybko znalazło odzwierciedlenie w postaci wielu nagród, zarówno tych w kraju jak i poza jego granicami. W 2012 r. OFF został wyróżniony prestiżową European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości. Dwa lata później znalazł się on w zestawieniu 14 najciekawszych festiwali świata przygotowanym przez amerykański tygodnik “TIME”, a w 2017 r. brytyjski “The Guardian” umieścił go na liście 10 najlepszych europejskich festiwali muzycznych.

OFF Festival to gwarancja doznań muzycznych. I to nie tylko w postaci czystych dźwięków. W Katowicach muzykę się nie tylko gra, nie tylko słucha, ale i o niej dyskutuje! Swoje miejsce znajdują tu także sztuki wizualne w postaci obrazów i rzeźb, a w festiwalowej Kawiarni Literackiej króluje słowo.

OfF Festival 2020

OFF Festival Katowice

07/08/2020 – 09/08/2020 @ Całodniowe – Off-Festival Katowice 2020 7 sierpnia w Katowicach startuje największy w europie środkowo-wschodniej festiwal muzyki alternatywnej. O wszystkich szczegółach będziemy informować na bieżąco, a już teraz zapraszamy do obejrzenia naszych relacji, jak było w poprzednich latach. OFF-Festival Katowice

Czytaj więcej »

OFF Festival okiem kamery

Scroll to top