Olsztyńskie Lato Artystyczne

Wydarzenia, fotorelacje, zapowiedzi, ciekawe inicjatywy

OLA to jedyne takie coroczne wydarzenie artystyczne na Warmii trwające całe wakacje. Przez trzy miesiące Olsztyn żyje muzyką, kulturą i sztuką stając się istnym rajem dla turystów i dając mnóstwo rozrywki spragnionym zabawy olsztynianom. Spektakle, koncerty, wystawy, warsztaty, pikniki – tym przez całe lato żyje centrum Olsztyna. Większość wydarzeń podczas OLA usytuowanych jest na Scenie Małej (pod gmachem starego ratusza), Amfiteatrze im. Czesława Niemena leżącym u stóp gotyckiego zamku oraz w Parku Centralnym. Za program OLA odpowiada Miejski Ośrodek Kultury, we współpracy ze stowarzyszeniami kulturalnymi z regionu.
Po raz pierwszy Olsztyńskie Lato Artystyczne odbyło się w 1996 i od tamtego czasu stało się nieodłącznym elementem życia kulturalnego Olsztyna. W 2005 roku Polska Organizacja Turystyczna uznała OLA za Produkt Turystyczny Roku.
Międzynarodowe Dni Folkloru, Koncerty Organowe, Spotkania z Szantą, Olsztyńskie Noce Bluesowe czy OstroZdrowoRockowo – to tylko niektóre wydarzenia wchodzące w skład OLA. Jednak Olsztyńskie Lato Artystyczne to nie tylko wydarzenia – to przede wszystkim ludzie. W tym czasie Olsztyn rozkwita, a ludzie wspólnie bawią się, śmieją, tańczą. Do miasta zjeżdżają tysiące turystów głodnych rozrywki i kultury. Wieczorami puby i kluby pękają w szwach, a pod scenami szaleją wszyscy – młodzi i starzy.

OLA okiem kamery

Scroll to top